بازدید میهمانان همایش گسترش زبان و ادبیات فارسی از فرهنگستان

بازدید میهمانان همایش گسترش زبان و ادبیات فارسی از فرهنگستان
سیصدونودونهمین نشست شورا

میهمانان «همایش بین‌المللی گسترش زبان و ادبیات فارسی: چشم‌انداز، راهکارها و موانع»، روز دوشنبه، بیست‌وششم دی‌ماه، در سیصدونودونهمین نشست شورای فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی حضور یافتند.
    دکتر حسین بیگ باغبان، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های ایرانی در آلزاس، نیز به دعوت دکتر غلامعلی حدّاد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در این جلسه حضور داشت.
    در ابتدای نشست دکتر حدّاد عادل، ضمن تشریح فعالیت‌های فرهنگستان برای مهمانان، به معرفی تک‌تک اعضای پیوستهٔ فرهنگستان و فعالیت‌های آنان پرداخت.
    سپس میهمانان «همایش بین‌المللی گسترش زبان و ادبیات فارسی: چشم‌انداز، راهکارها و موانع» که از کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، قزاقستان، روسیه، اوکراین، ترکیه، بوسنی و هرزگوین، هند، لهستان، اسپانیا، انگلستان، سوریه و مصر آمده‌بودند، ضمن معرفی خود، در خصوص فعالیت‌های علمی و وضعیت آموزش و زبان فارسی در مراکر علمی و دانشگاهی کشورهای مطبوع خود، توضیحاتی را ارائه کردند. ضیافت ناهار و بازدید از کتابخانهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی از برنامه‌های دیگر این بازدید بود.
    «همایش بین‌المللی گسترش زبان و ادبیات فارسی: چشم‌انداز، راهکارها و موانع» طی روزهای بیست‌وهفتم و بیست‌وهشتم دی‌ماه، به ریاست دکتر عباسعلی وفایی، رئیس این مرکز و عضو شورای علمی گروه آموزش زبان و ادبیات فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در دانشکدهٔ ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.